Merlinko a Braduško

Merlinko...Moja láska... Človek by ani neveril, ako jedno mača dokáže zmeniť celý Váš život. Ako som už spomínala v sekcii O nás, Merlinko je naozaj výnimočný kocúr. Nie preto, aké bláznovstvá vymyslí a potom nám s maminou vstávajú vlasy, ale najmä preto aký je dobráčisko. Tie jeho oči sú neskutočné a keď nám nevyjde deň, vycíti to, príde sa vyhladkať, potulkať... Zrazu sa s ním hráte a zlá nálada je preč. Je to taký náš malý čarodejník. No, malý ako malý, už váži skoro 7kg. Miluje loptičky, pierka, česanie a najmä číhanie na vtáčikov na balkóne. Mlsky si príde vypýtať aj niekoľko krát za sebou, najmä keď sa v kuchyni vystriedam s maminou a robí sa, že veď ja som dnes ešte nič nedostal. Musím vyzdvihnúť jeho mačaciu inteligenciu, nakoľko je naozaj veľmi šikovný, aj keď niekedy to ide až na nervy. Keď sa s ním nechcú ani Frany s Roxy hrať, nemá žiaden problém a pohrá sa aj sám. Mali sme doma naťahovaciu korytnačku, ktorú si vedel sám natiahnuť a behať za ňou po celej chodbe. Merlin je britský kocúr vo farbe modrá a má neskutočné jantárové oči.


S Francess sú ako dvaja zaľúbenci a Roxanka je Merlinova neter, o tú sa stará skôr tak otcovsky :).

Jednoducho má v sebe zvláštne Merlinovské čaro a silu Excalibra. Názov chovateľskej stanice som si zvolila Merlin and Kate, práve kvôli Merlinkovi :).

- ..my love.. You would never believe, how can a kitten change the whole world of yours. As I have already mentioned in the section About us, Merlin is an extraordinary cat. Not because how foolish games he can think of, but especially because how kind he is inside himself. His eyes are unbelievable and when we have a bad day, he can feel it, so he comes to snuggle with us. He is our little magician, althought it is hard to use the word „little“ , he has already 7 kilograms. He loves balls, feathers, brushing his fur and watching the birds on the balcony as well. He comes for a snack into the kitchen several times a day. Especially when me and then my Mum is in the kitchen, then he acts like I haven´t eaten anything yet. I have to mention his special cat intelligence. He is really very clever, which is sometimes really annoying in a positive way. He does not have any problem to play alone especially when Frany and Roxy don´t want to play with him. We used to have an automatic turtle that was able to run when you pulled her, and he could pull and run after that very often. Merlin is a British cat in a blue colour and he has unbelievable eyes in the colour of amber. Together with Francess, they are as lovers. Roxanne is Merlin´s niece, so he takes care of her as a father. Simply said he has a special Merlin´s charm and the power of Excalibur. Therefore I have chosen the name of the breeding station Merlin and Kate, because of him :).

 

Brad alias piškotík

Ani neviem ako a už máme doma štvrtého člena domácnosti. Ako postupne odchádzali mačiatka z vrhov do nových domovov, som sa zamilovala do tohto malého piškotíka. Prezývku dostal práve preto, že bol a aj stále je, taký okrúhly a tučnučký ako piškotka. Keď bol ešte v pôrodnici, no nebolo momentu, keď som ho chcela hladkať, alebo odvážiť, aby nepišťal. Frany ako starostlivá mamina poctivo sledovala, že čo s ním také dorábam, keď tak vrieska. Rástol neskutočnou rýchlosťou a postupne začal pri mne spávať a tie jeho oči a povaha... Je proste božský, chvostík ako anténka, stále rozpráva a stále niekoho oblizuje, je to proste môj piškotík aj keď meno dostal po Bradovi Pittovi. Som rada, že ho máme, lebo Roxanka bola vždy taká samostatná jednotka, ale odkedy je s nami Braduško sú perfektná lietaco-maznavá dvojka. Nenormálne ho ľúbim a nedala by som ho za nič na svete.

I really don´t know how it happened that now we have the fourth cat member in our family. As the little kittens step by step left to their new homes I really fell in love with this little „piškotík“. He got this nickname, because he is exactly the same as he was when he was born - a little fat and round as a small cake called in our language „piškótka“. When he was in a hospital, I wanted to touch him or weight him all the time. Franny as a protective Mom was still watching him and me, wondering what am I doing with her baby. He was growing unbelievably fast and he started to sleep with me, so I fell in love with his eyes and temper.. He is really great, his tail is like antenna, he speaks all the time and licks everyone. Simply he is just mine „piškotík“, so I named him after Brad Pitt. I am really glad to have him, because of Roxanne as well. She used to be very independent all the time, but since we have Brad they are a perfect flying-snuggle team. I love him very much.

 

Brad Merlin and Kate, SK

Titul/Title: GIC 

chovný kocúr/breeding cat

farba/colour: BRI ns 11
 
dátum narodenia/date of birth: 08.09.2014
 
krvná skupina/blood type: A
 
testy/tests: rodičia/parents FeLV, FIV, PKD , HCM negative results
 
Rodokmeň k nahliadnutiu v CHS.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Merlin Adams Family, SK

Titul/Title: IP 

kastrát/neuter

farba/colour: BRI a

dátum narodenia/date of birth: 17. 02. 2012

krvná skupina/blood type: A

testy/tests: FeLV, FIV - negat.

Rodokmeň k nahliadnutiu v CHS.

 

 

 

Kontakt

Katarína Michalová +421905914629
fb: Katarína Michalová (Merlin and Kate)
Instagram: merlinandkate
michalovaml@gmail.com