top of page

Na čo všetko myslieť, kým sa definitívne rozhodnem zaobstarať si mačiatko...

Aktualizováno: 8. 10. 2022

Tento stručnejší článok by Vám mal slúžiť ako našeptávač otázok, na ktoré si musíte pravdivo odpovedať, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, či si naozaj zaobstaráte mačiatko.
Prvá a najdôležitejšia vec je, treba si uvedomiť, že mačky sa môžu dožiť aj 15+ rokov.


“Toto je to najdôležitejšie... Uvedomiť si, že zvieratká nie sú veci, ktorých sa zbavíte, keď Vás prestanú baviť!”

Okrem prvotnej investície od kúpy mačiatka až po jeho výbavu, treba myslieť na to, že mačička si vyžaduje každodennú starostlivosť, od kŕmenia, po čistenie záchoda, hrania a veľa lásky.


Pozor na nečakané výdavky!


V ďalšom rade tu máme veterinárnu starostlivosť a v podstate nikdy neviete, či sa niečo nestane napríklad nejaká choroba a to všetko sú financie navyše, takže to treba veľmi dobre premyslieť, či budete všetku túto starostlivosť zvládať aj po finančnej stránke.


Samozrejme, že niekedy chcete ísť aj na dovolenku, či rodinné výlety a tu treba mať pripravený plán čo s domácim miláčikom. Pre mačky jednoznačne neodporúčam mačacie hotely, nakoľko mačky nemajú rady sťahovanie a budú pod veľkým stresom. Ďalej nikdy neviete, či tam nie je ubytovaná mačka s nejakou chorobou a pod toľkým stresom sa kľudne môže stať, že Váš domáci miláčik ochorie a môže sa mu niečo vážne stať.


  • Taaaakže preto je dôležité vybrať si či už kamaráta alebo niekoho z rodiny komu dôverujete a dôveruje mu aj Váš domáci miláčik, aby Vám so starostlivosťou aspoň takou základnou v rámci Vášho pobytu mimo domova pomohol (výmena čistej vody, dosypanie granulí, podanie mokrej stravy, čistenie záchoda a aspoň nejaká tá hodinka hrania a samozrejme vyvetranie bytu či domu)...


Odporúčam Vám predtým, ako sa definitívne rozhodnete zaobstarať si mačiatko: myslieť do budúcnosti. Nie takej chvíľkovej ako sú letné prázdniny, ale naozaj si predstaviť ozaj takých "15"rokov Vášho života s Vašim miláčikom a zamyslieť sa nad rôznymi všemožnými i nemožnými či životnými, ale aj finančnými faktormi...


A potom sa rozhodnite, myslite srdcom, ale i umom ;) mňau :*

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page