top of page

Zoznámte sa s Kate

S chovateľkou, ktorá mení svoje mačacie sny na skutočnosť.

Ahojteee všetci milovníci mačiek a všetkého čo má čo do činenia s mačkami :D Mnohí ma už poznáte a tí, ktorí zatiaľ nie, predstavím sa Vám a verím, že zostaneme spolu v kontakte. Volám sa Katarína Michalová a som, nechcem zrovna povedať bláznivá čudáčka (to pre tých, čo nemajú rady mačky), ale ja sa pomenujem krajšie, prirovnám sa k takej cat women :D. Od Halle Berry mám síce ďaleko, ale zato aj ja mám pekne akčný mačací život. Okrem toho, že som veľký milovník mačiek, som aj chovateľkou britských mačiek, stewardka na medzinárodných výstavách mačiek, majiteľkou a prevádzkovateľkou mačacieho internetového obchodu, moje handmade výrobky sú väčšinou taktiež prevažne s mačacou tématikou a najnovšie som sa pustila aj do aj trošku edukatívnej stránky mačacieho života.

Pýtate sa, ako toto celé vzniklo? Začalo sa to už v detstve, taká klasika u starkých na dvore sme mali vždy nejakého kocúrika, ale čo bolo pre mňa neskutočne zážitkové, bolo to, že môj nebohý starký bol chovateľom a zároveň aj posudzovateľom holubov. A tak, ako som rástla, starký mi ukázal ten jeden z najkrajších pocitov na svete a to lásku k zvieratám a ako sa o nich s láskou starať. Postupne sme spoločne nenavštevovali len výstavy holubov, ale vždy, keď bola u nás v Žiline výstava mačiek, či už so starkým alebo s maminou sme sa jej zúčastnili ako návštevníci. Nikdy v živote by ma vtedy nenapadlo, že raz toho všetkého budem aj ja súčasťou.

27972524_10211130519048056_3098624243885577428_n_edited.jpg
od dorotky.jpg

Môj príbeh pokračoval tak, že na 18tku mi mamina dovolila kúpiť si mačičku. „Britská mačička“ bez PP, z množiarne, za lacný peniaz... takto aspoň vidíte, že človek sa naozaj učí na vlastných chybách... Celý Nefinkin príbeh si môžete prečítať na mojom blogu.     

 

Nefinka sa chudiatko moje so všetkými svojimi zdravotnými problémami dožila iba 4,5 roka. Bolo to hrozné a celá táto bolesť v srdci v podstate započala moje ďalšie smerovanie. O pár dní ku nám prišiel Merlinko, britský modrý kocúrik z chovateľskej stanice, kupovaný ako budúci kastrát. Pri Merlinkovi som sa dostala zrazu do inej oblasti života, medzi ľudí, ktorí majú srdce plné lásky, prežívajú svoj sen, príbeh, či hocijaké maličkosti života s mačkami. Keď to tak umelecky nazvem, do roka a do dňa (no pre pár dní sa tu teraz nebudeme hádať:D) pribudli do nášho života dve devuchy, Francess a Roxanka a započala cesta chovateľského sna... Celý tento mačací príbeh si môžete dočítať v sekcii Naša mačacia mládež, kde pod fotkami našej mládeže som spísala tento príbeh. Myslím, že si zaslúži širší priestor.

Takže takto pri Merlinkovi začala moja nová cesta životom, jednoducho mačacia. Isto ste názov chovateľskej stanice už pochopili. Aj keď Merlinko je kastrát, tak vďaka veľkej fanúšikovskej podpore a hlavne aj vďaka jemu samému, ako krásne prijal baby do našej rodiny, som si zvolila názov aj na jeho počesť Merlin and Kate, SK. Takto všetky naše mačiatka majú v mene nás, ako nerozlučnú kúzelnú dvojku. Ako som si doma nechala Brada „Pitta“, tak na výstavách mali moji chlapci u Vás takú neskutočnú podporu, až z toho normálne vznikla fanúšikovská základňa. Postupne, nielen kvôli chovu, ale najmä na spomínaných výstavách, ako ma návštevníci spoznávali, tak ma mnohí kontaktovali so svojimi mačacími problémami, príbehmi, prosbami o rady, ako postupovať.... Tak nejako postupne vznikal nápad poradenstva, konzultácii a blogu. Akoby bolo úžasné ešte viac edukovať, nielen na výstavách mačiek, alebo ak ma niekto odporúči. Neviem, či som sa bála, či hanbila, akosi asi ešte nebol ten správny čas a táto moja myšlienka síce zostávala v hlave, ale uložila som ju do zadného šuflíka na neskôr.

Keď starký zomieral a ja som ho držala za ruku, sľúbila som mu, že raz bude aj zo mňa taký skvelý chovateľ so srdcom a úžasný posudzovateľ ako bol on, len teda nie u holubiarov, ale u mačičkárov. A tak som sa začala viac o všetko zaujímať. Prekladala som si rôzne zahraničné štúdie, začala si čítať veľa kníh o mačkách, na výstavách som postupne už nebola len v úlohe vystavovateľa, ale začala som robiť stewardku posudzovateľom. Toto všetko smeruje len k ďalšiemu môjmu veľkému snu, ale to ma čaká ešte dlhá cesta. Zatiaľ si užívam stewardenie a to, keď sa môžem naučiť opäť niečo nové.

Nuž a ako som sa nastavila na túto chovateľskú, vystavovateľskú, stewardskú cestu, začali sa vynárať rôzne nápady. Pôvodný internetový obchod bol zameraný nielen na mačky, ale aj psíkov, vtáky, hlodavce a handmade. Postupne, ako som sa venovala sebarozvoju som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie. Nie preto, že by som nemala rada aj iné zveiratká, ale zistila som, že si všetko sama komplikujem. Mala by som sa venovať tomu, čo ma napĺňa, prečo žijem, v čom som profík a v oblastiach, ktorých ma kontaktujú aj samotní zákazníci, klienti, záujemcovia. A v tomto momente, pri prestavbe eshopu som vytiahla zo šuflíka všetky svoje sny a rozhodla som sa, že začnem na sebe viac makať, odhodím ten poondiaty pocit strachu, že čo ak, čo keď a všetko zlé, čo nahlodáva myseľ i dušu a pustila som sa do tvorby novej web stránky, ktorá zahŕňa všetky moje oblasti a služby, ktoré ponúkam.

A tak sme sa konečne dostali k tejto novej merlinandkate stránke a ku všetkému čo robím, čo milujem a čo je mojim osobnostným príbehom:

  • Som chovateľkou britských krátkosrstých a dlhosrtých mačiek vo vzácnejšom sfarbení čierna strieborná tieňovaná.

  • Stewardím na medzinárodných výstavách mačiek a pokračujem vo svojom ďalšom vzdelávaní.

  • Internetový obchod som zamerala už len na mačacie produkty. Produkty do eshopu budú samozrejme pribúdať, aktuálne eshop obsahuje to, čo sama kupujem, alebo by som kúpila svojej mačacej mládeži. Máme to odskúšané, žiaden odpad pre zvieratá, kvalita plná nutričných hodnôt. Plánujem rozšíriť aj kategórie produktov. V rámci eshopu môžete pomôcť aj útulkom a to tak, že pre nich nakúpite. Vo svojej kategórii majú to, čo najviac využívajú a potrebujú. Všetky Vaše objednávky poputujú pre OZ Žilinské labky a Mačky v meste (PB), pre OZ Zblíženie/AFFINITY - Pradúce klbko v MT pre OZ Bridget Mačičková Šenkvice, záleží len na Vás, koho budete chcieť svojim nákupom podporiť.

  • Začala som písať blog, články budú pribúdať, kategórie takisto. Ak máte témy, ktoré Vás zaujímajú, napíšte mi.

  • Určite budeme spolu aj viac komunikovať prostredníctvom sociálnych sietí, chcela by som Vám viac predstaviť mačací život, takže určite nás sledujte.

  • Handmade výrobu som dala momentálne do úzadia, viac sa chcem tento rok zamerať na spomínané vzdelávanie a šírenie osvety, avšak, ak by Vás na sociálnych sieťach zaujali moje napríklad aj mačacie výrobky (náušnice, náramky, puffy dečky pre mačičky, maľovaný textil, drôtovanie...) neváhajte ma kontaktovať, určite sa dohodneme, aby ste seba či svojho blízkeho potešili handmade darčekom.

  • A aktuálne okrem článkov pripravujem aj konzultačné programy, ktoré Vám čoskoro predstavím.

 

Mám takú víziu, že v tomto svete, kedy mám niekedy pocit, že zlo, závisť a negatívna energia prevažuje nad dobrom, by som chcela priniesť veľa veľa pozitívneho, endorfínkového do našich životov. Vy, čo máte doma jednu alebo viacero mačičiek isto viete, aký je to blažený pocit, byť súčasťou mačacieho života a byť tak veľmi ľúbený. S týmto všetkým by som sa chcela s Vami podeliť. Verím, že sa budete na tejto našej web stránke cítiť len a len výborne a že ma odporúčite aj ďalším mačacím a možno aj nemačacím osôbkám.

Ďakujem, za Vašu priazeň, podporu a pozitívnu energiu,

 

Vaša Katarína s mačacou mládežou

bottom of page